• Podstrona w języku Ukraińskim UA
  • Tłumacz języka migowego
Strona główna/Usługi komercyjne/Poradnia dietetyczna

Poradnia dietetyczna

Konsultacja dietetyczna

Właściwy sposób odżywiania wpływa na jakość i długość naszego życia. Ten fakt jest już znany większości z nas, jednak niewielu potrafi wdrożyć odpowiednie zasady w swoje codzienne funkcjonowanie. Brakuje nam wiedzy, motywacji, konsekwencji. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi dietetyk. Jeśli więc masz problem z nadmiernymi kilogramami lub po prostu chcesz zdrowiej żyć, zgłoś się do Centrum Leczenie Endometriozy i Chorób Przewlekłych im. K. Wójtowicza.

Konsultacja dietetyczna w naszej poradni obejmuje między innymi zasady żywienia ludzi zdrowych, przewlekle chorych czy alergików. Ponadto dietetyk oceni jaki wpływ na żywienie i Twój organizm mają przyjmowane przez Ciebie leki. Pomoże Ci również zapobiec lub wyleczyć choroby powstałe w wyniku nieprawidłowego odżywiania.

Kiedy zgłosić się do dietetyka?

Do dietetyka udaj się, jeśli masz jakikolwiek problem z wagą. Mogą to być zarówno trudności ze zrzuceniem kilogramów, jak i zbyt duża utrata masy ciała w krótkim czasie.

Wśród pacjentów dietetycznych Centrum Leczenia Endometriozy i Chorób Przewlekłych im. K. Wójtowicza są więc osoby borykające się z niedoczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto, miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, alergiami żywieniowymi, a także każdym innymi problemem związanym ze sposobem odżywiania.

Zdjęcie dietetyka

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Konsultacja dietetyczna w Centrum Leczenia Endometriozy i Chorób Przewlekłych składa się z kilku etapów:

  1. Pierwszym z nich jest gruntowny wywiad dot. nawyków żywieniowych oraz choroby. Nie zapomnij więc zabrać ze sobą na wizytę do dietetyka swojej dokumentacji medycznej. Może okazać się niezwykle przydatna.
  2. Po skończonym wywiadzie dietetyk poprosi Cię, żebyś stanął na specjalnym urządzeniu, które określi Twoją wagę i dokona analizy składu Twojego ciała.
  3. Kolejnym etapem jest test psychoenergetyczny. Brzmi groźnie, nie jest jednak czymś strasznym. Obejmuje on ogólne zagadnienia dotyczące Twoich nawyków, nie tylko żywieniowych. Musisz więc odpowiedzieć zgodnie z prawdą na pytania w nim zawarte.
  4. Następnie dietetyk wykonuje diagnostykę termoregulacyjną Twojego organizmu. Skan STRD ma na celu sprawdzić, jak Twój organizm reaguje na sytuacje stresowe.
  5. Na koniec nasz dietetyk omówi z Tobą wszystkie wyniki i według nich przygotuje dla Ciebie zalecenia dotyczące sposobu odżywiania.

Nasi specjaliści

Katarzyna Foltyn

Katarzyna Foltyn dietetyk

do góry